Teória konca - Mark Alpert

Autor: Jaroslav Herda | 4.6.2011 o 16:56 | (upravené 4.6.2011 o 18:57) Karma článku: 4,12 | Prečítané:  1261x

Ak prechádzate životným obdobím pozostávajúcich z nudných dní, ktoré vám nič vzrušivé nepriniesli, táto kniha je úplne vhodná na zvýšenie adrenalínu a vytrhnutie z reality. Od prvej vety je príbeh napínavý, neskončí jedna akcia a už ju nasleduje ďalšia . Keď už sa zdá, že koniec hlavného hrdinu  Davida (ten pocit som mal mnoho krát) sa blíži, stane sa niečo nečakané a vyviazne veľmi elegantne z akejkoľvek ošemetnej situácie. Príbeh o zachráne Einsteinovej jednotnej teórií, o úváhách aká je nebezpečná ak sa dostane do nesprávnych rúk, o rozvedenom profesorovi, ktorého v nasledujúcich dňoch postretnú veci o akých nesníval ani v najbesnejších snoch.

Americký spisovateľ Mark Alpert vymyslel kvalitnú zápletku a jednoduchým písaním sa nitky splietajú do klbka, ktoré sa zauzluje viac a viac každou vetou. Dielo je aj kombináciou politických praktík bezpečnosti USA, fyzických  zákonov a javov  spájané s históriou vedy a  Albertom Einsteinom, a  vzťahovo-citových záležitostí jednotlivých protagonistov v diele.

Aj keď sa autor čo najjednoduchšie snažil vysvetliť všetky princípy fungovania jednotlivých vedeckých úkazov, niektoré z pasáži som musel prečitať viacej krát, aby som nestratil niť, nakoľko nie som veľmi zdatný v pojmoch matematiky, fyziky, vesmíru, robotiky a vymožeností informatiky. No čo sa týka deja, je geniálny, nedovolil mi zatvoriť knihu, dej prebiehal v mestách, horách, laboratóriách, v autách. Knihu pri čítaní som odložil až na tretí či štvrtý krát, keď som sa premáhal, aby som ju neprečítal jedným "vrzom".

Možno by som vytkol, že je tam až príliš chladnokrvného zabíjania a niektoré záležitosti a situácie sa vyriešia bez vysvetlenia. Celkový dojem je veľmi dobrý. Nenudil som sa, mohol som naplno využiť svoju fantáziu bez obmedzení. Kniha sa sa mi páčila a odporúčam ju fanúšikom konšpirácií o konci sveta  a akcie chtivým čitateľom.

P.S: Ďakujem Saške za pekný meninový dar :-)

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?