"Pripečená" Superstar a čo ďalej?

Autor: Jaroslav Herda | 30.5.2011 o 20:55 | (upravené 31.5.2011 o 11:01) Karma článku: 17,29 | Prečítané:  4448x

Projekt speváckej šou je už na Slovensku úplne zbytočný a nezmyselný. Ani neviem koľký ročník práve prebieha, zdá sa, že je toho viac než dosť.  Možno prvé série upútali, bolo to niečo nové a iné. Po šiestich rokoch, pýtam sa, čo to komu prinesie a dá do života, či do budúcnosti? Mladým spevákom pár minút slávy, vybočenie zo života, slabý náznak eufórie, čo im klamne napovedá, že niečo dokázali, ale čo potom? Čo to dá divákovi ak nemá medzi 10 až 17 rokov?

Možno jediný schopný spevák, ktorý vzišiel zo Superstar, prežil a je o ňom počuť je Cmorík. Kde sú ostatní? Čo je s nimi? Je to opäť o ničom inom ako peniazoch. Komercia a konzum určuje kto a čo bude vychovávať spoločnosť. Tento ročník Superstar je výnimočný pre Rytmusa. Ten má aspoň priestor vysvetliť ako sa dostal na svoje miesto a čo ho to všetko stálo a popri tom vychováva. Habera je rád, že to už končí a  vezme svoj pravidelný honorár. K potetovanej a spiacej hovoriacej nemám čo povedať.  Leoš Mareš s Tinou  úplne zapadajú medzi "live" divákov s priemerným vekom 13,6 roka.

Markiza s Jojkou sa predbiehajú kto vyjde s väčšou krávovinou. Ide im to celom fajn. Na jednej strane vyhľadavajú šokújúce informácie a správy pre ľudí, citovo útočia ťažkými osudmi ľudí, katastrofami, tragédiami a na druhej strane  nás kŕmia úplným televíznym hnojom (nechcem uraziť významnú rolu hnoja v poľnohospodárstve) .

Miesto toho, aby sa venovala väčšia pozornosť upadajúcemu športu, kultúry, školstva  na Slovensku a celkovo strata národnej identity, sa iba opičíme po krajinách, s ktorými nemáme absolútne nič spoločné. A konzumná spoločnosť to všetko veľmi rada spokojne spapá. Sťažujeme sa na viac a viac pohodlnejšie deti, ktoré vedia sedieť iba pri facebooku, telke a iných náčiniach , kde sa dá ležať , sedieť a do prázdna prežúvať, prípadne sú vonku  s partiou a prvým alkoholom. Nechcem pomyslieť čo bude o 20 rokov, pri takomto nastúpenom trende.

Je ťažké hľadieť  na čudne pozerajúceho Šepsa a obdivať ho ako dokáže stáť na pódiu a vydávať pazvuky a  adolescenti neuveriteľne pritom šalejú. Je to vizitka toho čo sa tu nosí .  Je mi z toho divne a niekedy až smutno. Žiadna disciplína, rešpekt,  len rozmáhajúca anarchia bez dozoru. A to nechcem rozoberať blížiacu sa manifestáciu bezhraničného slobodomyšlienarstva s nazvom Dúhový pride, čo iste nič dobré tiež neprinesie.

Dnes tu máme Superstar, zajtra Farmár dvojka a  čo bude ďalej?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Galkovci poslúžili Smeru a SNS. Parlament však chcú blokovať Beblavý a spol.

Danko spomína možnosť vykázania poslancov zo sály.

Voderady sa opäť pokúsia predať. Cena je rekordne nízka

Dražba by mala prebehnúť v polovici marca.


Už ste čítali?