Adam Šangala

Autor: Jaroslav Herda | 13.1.2011 o 19:44 | (upravené 23.1.2011 o 10:07) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  158x

Stačilo by mi aj menej prstov na rukách, aby som mohol spočítať moje návštevy divadelných predstavení, z čoho vyplýva, že nie som odborník či kritik  na  divadelníctvo prípadne  herectvo. S malou dušičkou čo ma v divadle čaká, som celý deň prechádzal recenzie na internete  na toto vychýrene spracované dielo. Možno mi neuveríte, ale akokoľvek som sa snažil, nenašiel som ani jeden negatívny názor. To isté ma čakalo, ak som sa niekoho zo svojho okolia spýtal čo ma čaká v Divadle Andreja Bagara. Povedal som si, že to nie je ani možné, predsa sa to nemôže páčiť všetkým, ktorí to videli. A predsa,  uveril som, keď som zažil.

Neviem prečo, ale dúfal som, že aspoň chvíľu budem ironicky komentovať priebeh, postavy, kulisy a čokoľvek mi príde do oka. Často sa vyžívam v irónii a doslova "frflem"  len pre dobrý pocit, lebo hľadanie chýb a hovoriť, že sa to dá aj lepšie je veľmi ľahké. To ani nechcem hovoriť čoho som schopný ak som unavený, nervózny a bez štipky dobrej nálady. Najviac som sa bál pesničiek, voči ktorým som mal vytvorený komplex, že do sveta divadla nepatria.

O 18:30 bol plánovaný začiatok predstavenia, a ako  sme sa usádzali, v ľavej časti sály , sa objavil riaditeľ p. Greššo. Pekne všetkých pozdravil a oznámil , že z dôvodu zlyhania ľudského faktora, konkrétne postavy Boha -Leopolda Haverla, zle si poznačil dátum svojho účinkovania, a tak došlo k tomu, že meškal. Nijakým spôsobom ma to nerozhodilo, pretože som si spomenul na recenzie a taktiež reakcie opýtaných. A bol som so svojou láskou takže som nemal najmenší dôvod sťažovať sa. Dokonca bola možnosť vrátiť vstupenky a odísť, no nato som vôbec nepomyslel.

Nakoniec to všetko začalo 19:45. A jediné čo môžem povedať je, že som bol uchvátený hneď ako zhasli svetlá, z reproduktorov vyšli prvé tóny a herec -  kohút dokikiríkal začiatok. Od prvej sekundy mi stáli všetky chlpy na tele a musel som sa kontrolovať, aby som všetko nesledoval neslušne s otvorenými ústami. Všetko bolo úžasné. Aj keď som v DAB strávil v kuse cez 5 hodín, neľutujem ani sekundu, ani jeden cent a teraz sa s pokojom môžem postaviť do toho nekonečného radu chválou spievajúcich ľudí o tomto predstavení. Adam Šangala v nitrianskom divadle ma naozaj dostal. Dovolím si povedať, že kto si chce dobre oddýchnuť, vypustiť hlavu, odreagovať sa, umelecky sa nadchnúť, ale aj dobre zasmiať , tak ADM ŠNDGL je to pravé orechové. Skvelé herecké výkony, chytľavé piesne, geniálna scenéria. Diváci a samozrejme aj ja s Puskou sme mohli donekonečna vytlieskávať hercov. Zaslúžili si to.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Mali ju popraviť, teraz zatienila aj jadrový program KĽDR

Príchod popovej hviezdy Severu rozpútal v Južnej Kórei mediálne šialenstvo.


Už ste čítali?